top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMichał Bulesowski

GetBack - jest szansa odzyskania zainwestowanych środków

Afera GetBack pochłonęła oszczędności w wysokości 2,5 miliarda złotych należące do prawie 10 tysięcy osób, w całym kraju toczą się postępowania sądowe wobec GetBack, osobom działającym w imieniu tego podmiotu, bankom i biurom maklerskim zajmującym się sprzedażą obligacji tego podmiotu. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość pozwania instytucji bankowych jako podmiotów, które oferowały sprzedaż obligacji getback w ramach swojej działalności. Są to podmioty wypłacalne a ich skuteczne pozwanie powoduje, że osoby pokrzywdzone mają realną szansę odzyskania swoich pieniędzy.

Do dnia dzisiejszego toczą się jeszcze pierwsze sprawy jakie zostały wytoczone, dlatego też tak ważne – mając na uwadze niemal pewną niewypłacalność GetBack, aby roszczenia finansowe kierować wobec innych podmiotów, które przynajmniej na ten moment pozostają wypłacalne - tj. banków.

W dwóch takich sprawach skierowanych przez kancelarię do Sądów przeciwko Idea Bank składy sędziowskie zostały przekonane, że sytuacja finansowa banku w powiązaniu z uprawdopodobnieniem roszczenia naszych Mandantów wymaga pełnego zabezpieczenia ich roszczeń. Jest to pozytywny prognostyk przed finalnym rozstrzygnięciem. Oznacza to, że po stronie poszkodowanych istnieje realna szansa na odzyskanie pieniędzy przekazanych GetBack.

Na decyzje Sądów wpłynęły podniesione przez kancelarię argumenty, że Spółka GetBack wysoko wynagradzała sprzedające je podmioty. Banki, w celu osiągnięcia jak najwyższej sprzedaży, wprowadzały nabywców obligacji w błąd. Oferta była często kierowana do osób starszych, zainteresowanych przede wszystkim bezpieczeństwem inwestycji. Aby ich przekonać, sprzedawcy porównywali papiery wartościowe GetBack do pewnych lokat bankowych lub obligacji skarbowych. Klienci byli fałszywie informowani o gwarancjach zwrotu środków wraz z odsetkami oraz że GetBack jest podmiotem w pełni nadzorowanym przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Tak więc nawet jeżeli popełniłaś/eś błąd i zainwestowałeś swoje pieniądze w GetBack jest realna szansa ich odzyskania od podmiotu wypłacalnego - banku.

Zapraszamy do kontaktu z kancelarią w celu uzyskania szczegółowej analizy Twojej sprawy – jest ona bezpłatna.

66 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page